Nemějte s nepřáteli slitování, oni ho také mít nebudou !!!

Chyby v Hp1

23. dubna 2006 v 18:18 | Aník |  Harry Potter

Chyby v HP 1

1.) Ve scéně, kdy se Hermiona schová pod umyvadlo před trollem, troll umyvadla rozbije kyjem, ale v další scéně jsou umyvadla zase vcelku a jako by se nic nestalo.
2.) Při prvotní scéně profesor Brumbál zhasíná zhasínadlem pouliční lampy. Jak ho kamera zabírá z dálky je vidět, že zbývají zhasnout ještě 3 lampy. On však dalším záběru zhasne jen 2 a ta třetí jako by se ztratila.
3.) Když naše trojice miří k Hagridovi, řiká jim Harry, že si Hagrid moc přál draka, že mu to řekl když se poprve setkali. Ale Hagrid o dracích vůbec nemluvil!
4.) V tomto díle je vchod do nebelvírské místnosti v nějaké chodbě. Ve třetím díle je vchod uprostřed pohyblivých schodišť. Že by se Nebelvírská místnost rok co rok měnila?
5.) Na začátku filmu se McGonagallová proměňuje z kočky na člověka rozhodně déle, než když Harry a Ron přijdou pozdě na hodinu proměňování.
6.) Ve scéně v umývárně kde se Harry a Ron utkali s trollem, je záběr, kdy Hermiona vylézá zpod umyvadla a jde směrem k Harrymu a Ronovi. Stříká tam voda, která křižuje Hěrmioně cestu. Pramínek se ovšem zastaví aby nepostříkal Hermionin kostým a jakmile Hermiona projde, zase se pustí.
7.) Když pan Dursley přibíjí prkno na schránku, aby se dovnitř nedostal dopisy, prkno je orientováno zleva doprava. Ale když se dopisy prorvou skrz, je prkno orientováno přesně obráceně.
8.) Když jsou s Hagridem ve skřetí bance, tak Hagrid dává hlavnímu skřetovi dopis od Brunbála. Tento dopis má oslí uši a je na kraji zamazaný, ale skřet už od Hagrida přebírá dopis téměř nepoškozený.
9.) Když na začátku padá Dudley do terária s hadem, tak na větvi had není. Ale když se změní úhel pohledu kamery, tak had je na větvi a do konce i kousek od prostoru, kde dřív bývalo sklo, takže by při Dudleyově pádu měl být vidět.
10.) Když jedou Ron a Harry v Bradavickém expresu, tak se Ronova patka, či jak se říká tomuto učesu posune z prostřed čela na stranu.
11.) Na začátku, když Dudley řve, že chce více a více dárků, tak se na ním sklání maminka. Ve většině záběrů jí z podhalenky kouká kus drátu, který je pravděpodobně od mikrofonu.
12.) Na začátku filmu, když se harry probouzí ve svém kumbálku, rozsvítí lampičku, tak na dveřích visí lopátka a smetáček. Ale když otevře dveře a chce jít ven (před tím, než ho tam Dudley znovu zabouchne), tak smetáček zmizel a na dveřích visí jen lopatka.
13.) Nezdá se vám, že jak na konci Harry dostane od Hagrida album,tak je na fotce s rodičema starší, než když ho Brumbál pokládal ke dveřím tety a strýčka na začátku? Je to prokazatelné jednak na první pohled stářím a na druhý vlasama!
14.) Když na začátku filmu vchází Harry do kuchyně má shrnuté tričko, jakmile ale vejde má ho zase natažené.
15.) Na začátku když je Harry s Dursleyovýma v Zoo tak had na Harryho mrkne - ale hadi přece neumí mrkat!
16.) Když Harry poprvé vejde do Nebelvírské místnosti, tak ten prefekt říka, že chlapecké ložnice jsou nahoru doleva, dívky tamtéž, ale doprava. A když poprvé Harry, Ron a Hermiona spatří chloupka a poté se vrací do ložnic, tak Hermiona vchází do levých dveří. Že by si ty ložnice vyměnili?
17.) Když se Hermiona při famfrpálovém zápase dívala do dalekohledu, tak viděla Snapea, jak říkal proti Harrymu zaříkávadlo a za chvíli byla u něj a zapálila mu plášť. Jak by to mohla stihnout?
18.) Když přijde Harrymu koště, sedí ve Velké Síni. Ale když jeho Hedvika letí dovnitř, kde je začarovaný strop? Zmizel?
19.) Když si Harry vybírá hůlku, tak mu první nějak nesedne a on ji položí podélně s knihou. V dalším záběru se hůlka posunula (poznáte to podle rukojeti).
20.) Na začátku slavnostní večeře na uvítání nového roku poté co je Harry zařazen do Nebelvíru si sedne na pravou stranu stolu vedle Rona. Když začínají jíst Harry sedí na druhé straně vedle Hermiony.
21.) Když Hagrid ukazuje Harrymu Hedviku, nemá Harry na čele jizvu. Ale v předchozí scéně, když mu pan Olivander vypráví o jeho hůlce, má Harry jizvu přesně nad obočím.
22.) Na zařazovacím ceremoniálu je Susan Bonesová (ta s dlouhými kudrnatými vlasy) zařazena do Mrzimoru. Později, na hodině profesora Snapea, vidíme, že sedí za Harrym, když se mu Snape pokládá své "zákeřné" otázky. Ale lektvary měli Nebelvír se Zmijozelem a žákyně z Mrzimoru by tam neměla co dělat.
23.) Když Harry, Ron a Hermiona projdou kolem Chloupka, kterého uspala harfa, a Chloupek se probudí, poslintá Ronovi rameno. Avšak když spadnou do propasti, jeho košile je úplně suchá.
24.) Na hodině létaní jsou Hermioniny vlasy zvlněné. Později, když třída pozoruje Nevilla po jeho pádu, můžete vidět, že je má rovné. A hned v další scéně jsou opět zvlněné.
25.) Ve scéně, kdy je harry u děravého kotle, a baví se s Hagridem o Voldemortovi, tak při prvním záběru za Harrym jsou u stolu za ním vidět lidé.... A v dalším záběru na Harryho je tam jenom černá zeď ... že by tak rychle utekli???
26.) Na začátku, v momentě kdy profesor pokládá obálku s dopisem na Harryho, nemá Harry na čele jizvu...
27.) Harry nemůže usnout první noc ve škole, sedí u okna se sovou. Je nasvícen měsícem z pravé strany, ale v pozadí je odlesk na hladině vody, jako kdyby svítil v protisměru.
28.) Když přichází dopisy Harrymu na Zobí ulici a strýc Vernon je trhá, můžete vidět nastřihlé obálky... Že by posílali nastřihnuté obálky?
29.) Zkuste si někdy spočítat na konci filmu v šachách koně - je jich tam pět!
30.) Když je hodina levitace, tak sedí nad Hermionou zrzavá holka. Ale když se Hermioně podaří její pero vzletět, tak nad ní sedí kluk.
31.) Když klobouk zařadí Hermionu do Nebelvíru, jde napravo(z naší strany). Když tam zařadí Rona, jde na opačnou stranu. Nejsem si jistá,kam jde Harry.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Avril Lavigne Avril Lavigne | Web | 16. června 2006 v 23:08 | Reagovat

uf!!!

2 Kíťa Kíťa | E-mail | Web | 17. října 2006 v 15:09 | Reagovat

muzu si to skopdit na svuj blog?pls!uvedu zdroj!

3 harrypotter15 harrypotter15 | 16. dubna 2010 v 6:51 | Reagovat

kdo to sem daval??neco jsou uplne nesmysly!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama